IPAF kondigt nieuwe rol aan om toezicht te houden op de ontwikkeling van verhuurnormen

Martin Wraith - Vertikal Days

Martin Wraith is aangesteld in een nieuwe functie bij de International Powered Access Federation (IPAF), om toezicht te houden op de ontwikkeling, implementatie en voortdurende controle van de IPAF Rental+ norm voor verhuurleden.

IPAF Rental+ is de norm voor kwaliteit en veiligheid in de verhuurbranche van hoogwerkers. De IPAF-raad voor het VK en Ierland hebben beide bepaald dat alle nieuwe en bestaande verhuurleden aan een audit moeten worden onderworpen om na te gaan of zij aan de vereiste norm voldoen, als voorwaarde om lid te kunnen blijven. De bij IPAF aangesloten verhuurbedrijven worden jaarlijks getoetst aan de minimumeisen, waaronder de SSIP-accreditatie (Safety Systems in Procurement) naast de IPAF-criteria ter verbetering van de veiligheid in de sector.

Martin is officieel benoemd tot IPAF Rental+ Manager, rapporterend aan Giles Councell, Director of Operations, en is per 9 augustus 2021 in dienst getreden bij IPAF, ter ondersteuning van het Operations Team. Hij is een goede bekende in de aangedreven hoogwerk toegangstechniek sector in het VK, waar hij een aantal jaren als IPAF-auditor heeft gewerkt en ook een gekwalificeerd IPAF-senior instructeur is. Hij heeft bijgedragen aan het ontwikkelen en implementeren van opleidingen en heeft IPAF-webinars over veiligheid en training verzorgd en IPAF-seminars over professionele ontwikkeling (PDS) in het VK en daarbuiten gegeven.

Giles Councell geeft commentaar: “Ik ben verheugd deze cruciale nieuwe functie in het IPAF Operations-team aan te kondigen en we hebben in Martin de ideale kandidaat gevonden om deze belangrijke functie te vervullen. Hij brengt meer dan 20 jaar ervaring in de hoogwerkerindustrie met zich mee en een sterke passie voor het doel en de doelstellingen van IPAF. Wij allemaal bij IPAF wensen hem veel succes in zijn nieuwe rol bij ons.

" Het IPAF Rental+ programma is een nieuwe gouden richtlijn voor onze industrie, het is een aanzienlijke onderneming geweest om onze Britse verhuurleden te laten overschakelen op deze accreditatie en vereist toewijding en middelen om onze leden te ondersteunen, de norm te blijven handhaven en ontwikkelen en toezicht te houden op het auditprogramma dat eraan ten grondslag ligt.

"Martin beschikt over de juiste vaardigheden en expertise om deze rol met zekerheid te vervullen en ik ben er zeker van dat onze leden alle vertrouwen in hem zullen hebben als hij het IPAF Rental+ programma in het Verenigd Koninkrijk gaat leiden en de betrokkenheid en het bewustzijn onder eindgebruikers van aangedreven hoogwerk toegangstechniek en IPAF-leden buiten het Verenigd Koninkrijk gaat ontwikkelen. Er is een groeiende interesse in IPAF Rental+ in Duitsland, de VS en het Midden-Oosten.”

Martin Wraith zegt: "Ik heb al lang een nauwe band met IPAF in verschillende functies en heb de federatie ondersteund bij evenementen over de hele wereld, bij het ontwikkelen van opleidingen, bij het geven van online presentaties en in persoon, bij het uitvoeren van het auditprogramma van IPAF-opleidingscentra en -instructeurs, en als gekwalificeerd IPAF-instructeur.

“Toen deze nieuwe rol binnen IPAF werd aangekondigd, wist ik dat het een heel interessante uitdaging was en ik voelde dat het goed bij mij zou passen. Ik ken het IPAF-team al heel goed en ook veel van de leden met wie ik in de loop der jaren het genoegen heb gehad om als auditor of bij branche-evenementen en dergelijke te communiceren.

"Ik kijk echt uit naar dit volgende hoofdstuk in mijn carrière en kan niet wachten om leden te ontmoeten, hen te helpen om aan de vereisten van de IPAF Rental+ audit te voldoen en deze te handhaven en om het bewustzijn en de betrokkenheid bij de norm te vergroten, zowel in het Verenigd Koninkrijk als daarbuiten.

"Ik wil met name de aandacht vestigen op de voordelen van het programma voor leden die een succesvol bedrijf willen runnen dat aan de normen voldoet, maar ook voor aannemers in het algemeen, voor wie het gebruik van een IPAF Rental+ geaccrediteerd bedrijf echt vertrouwen geeft in het niveau van klantenservice, veiligheid en professionaliteit dat zij zullen ontvangen".

● Bezoek www.ipaf.org/rental voor meer details over de IPAF Rental+ standaard of om te zoeken naar een IPAF Rental+ verhuurdepot bij u in de buurt. u.

Ander nieuws dat voor u interessant zou kunnen zijn