Nieuwe IPAF President benoemd tijdens jaarlijkse algemene vergadering in Dubai

IPAF's new president, Brad Boehler

Het nieuwe presidentiële team van de International Powered Access Federation (IPAF) is bevestigd, waarbij Brad Boehler van Skyjack is verkozen tot president van de organisatie tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de organisatie in Dubai, VAE op 6 maart 2019.

Andere wijzigingen in het presidentiële team van IPAF zijn Norty Turner van United Rentals die werd verkozen tot Deputy President en Karin Nars van Dinolift die werd bevestigd als Vice President. Nick Selley van AFI-Uplift rondde zijn tweejarige termijn als president af door tijdens de vergadering de ambtsketen over te dragen aan Brad Boehler en zo de rol van voorgaande president aan te nemen. Andy Studdert van Cramo, IPAF-president van 2015 tot 2017, behoudt zijn plek in de IPAF-raad als bestuurder. Tim Whiteman vervolgt zijn rol als CEO en Managing Director van IPAF.

In zijn inhuldigingstoespraak zei Brad Boehler: “Ik wil onze aftredende president Nick Selley bedanken voor zijn onvermoeibare inzet voor de federatie en zijn ambtstermijn waarin hij ervoor heeft gezorgd dat we relevant blijven in de branche, door ervoor te zorgen dat jonge mensen die de branche betreden een toekomst hebben, dat we kansen zoeken om samen te werken met overheidsinstanties en andere organisaties over de hele wereld om de veiligheid verder te bevorderen en dat we blijven zoeken naar nieuwe digitale manieren waarop we in de toekomst meer bedieners kunnen bereiken.

“Ongeveer anderhalf decennium geleden begon ik mijn IPAF-reis als OEM Product Safety Manager, nieuw in de branche, een manier zoekend om ervoor te zorgen dat iedereen die onze apparatuur gebruikte voldoende was getraind. Mijn oorspronkelijke analyse van letsel op hoogwerkers wees zeer duidelijk op het feit dat, hoewel aangedreven hoogwerk toegangstechniek een zeer veilige methode is om taken op hoogte uit te voeren, de overgrote meerderheid van incidenten zou kunnen worden voorkomen door bedieners en locatiemanagers effectiever op te leiden.

“Ik stond ook voor de taak van het vernieuwen van ons eigen trainingsprogramma en ervoor zorgen dat ons trainingspersoneel naar behoren werd geaccrediteerd. Het was toen dat ik met Tim Whiteman en Dennis Eckstine sprak over hoe IPAF zou kunnen helpen. Ik was erg blij om achter het IPAF-mandaat te gaan staan om het veilig en effectief gebruik van aangedreven hoogwerk toegangstechniek wereldwijd te bevorderen.

“Er is veel gebeurd in de tussenliggende jaren. IPAF-trainingscentra hebben meer dan 1,6 miljoen bedieners opgeleid en de organisatie is gegroeid van een met 98% van de leden in het Verenigd Koninkrijk naar een waarbij 64,3% van de leden zich buiten het Verenigd Koninkrijk bevindt.

“Het veilig en effectief gebruik van aangedreven hoogwerk toegangstechniek kent geen grenzen en we willen ervoor blijven zorgen dat we pleiten voor vooruitgang in onze branche wereldwijd, terwijl we onze oorsprong en basis in het Verenigd Koninkrijk behouden.

“Daarvoor moeten we het geweldige werk van diegenen die ons voorgingen voortzetten. We zullen ons richten op het uitvoeren van ons huidige driejarenplan, met een nadruk op: onze leden effectiever betrekken; ervoor zorgen dat we carrièrepaden ontwikkelen voor jonge mensen die onze branche binnenkomen; manieren zoeken om incidenten met hoogwerkers met een fatale afloop of letsel te verminderen; blijven onderzoeken en ontwikkelen van onze steeds veranderende digitale wereld met betrekking tot Smart PAL Cards, online training en mogelijkheden voor ‘extended reality’ in de toekomst.

“Ik waardeer de voortdurende steun en leiderschap van het uitmuntende IPAF-personeel en bovenal de expertise die vanuit ons ledenbestand met betrokkenheid en interesse wordt geleverd. De federatie behoort toe aan zijn leden en kan slechts zo sterk en productief zijn als de leden zelf toestaan. Ik prijs hun regelmatige vrijwillige inspanningen wereldwijd en hoop dat ik hun vertrouwen en steun waardig kan zijn tijdens mijn termijn als president van IPAF.”

Aan het begin van de jaarlijkse algemene vergadering hield vertrekkende IPAF-president Nick Selley ook een korte toespraak en benoemde het succes dat IPAF heeft gehad met het behalen van vele van de doelen die hij in zijn eigen inhuldigingstoespraak had gesteld.

Hij merkte op: “Veiligheid blijft van levensbelang en al onze leden moeten zich achter deze waarden scharen en zich aan strikte veiligheidsnormen houden. IPAF blijft onvermoeibaar werk maken van de verbetering van normen via zijn campagnes om ongevallen op meerdere gebieden te reduceren, zoals technische richtlijnen en veiligheidscampagnes.

IPAF werkt nauw samen met de Health & Safety Executive in het VK en met de normalisatie- en veiligheidsinstanties in het Midden-Oosten, en neemt deel aan de All-Party Parliamentary Group (APPG) met parlementsleden uit het VK die het vallen van hoogte op de werkplek onder de loep nemen.

Ik verwijs graag naar een toezegging die ik heb gedaan voor de ontwikkeling en bevordering van stages, omdat ik vind dat we er alles aan moeten doen om jonge mensen in de sector aan te moedigen en dat we talent moeten ontwikkelen. IPAF heeft grote stappen gezet om trajecten naar stages en de status van gekwalificeerde onderhoudsmonteurs te identificeren, die de nieuwe carrièrepaden in onze industrie definiëren.”

Ander nieuws dat voor u interessant zou kunnen zijn

  • IPAF kende een sterk handelsjaar in 2019 en rapporteerde over de hele linie groei in termen van lidmaatschap, levering van opleidingen en bestreken gebieden, wat leidde tot hogere inkomsten, een stijging van 8,1% ten opzichte van 2018, volgens het laatste jaarverslag van de federatie.

  • IPAF heeft een nieuw presidentieel team bevestigd, waarbij Norty Turner van United Rentals officieel is geïnstalleerd tijdens de Jaarlijkse Algemene Vergadering 2020 van de federatie, die voor het eerst ooit werd gehouden per videoconferentie op 23 april als gevolg van de aanhoudende pandemie van het coronavirus. Drie nieuwe bestuursleden, gedetacheerd in 2019, werden ook tijdens de Jaarlijkse Algemene Vergadering bevestigd.

  • We waarderen uw support tijdens deze periode en verzoeken u om regelmatig op www.ipaf.org/covid19 te kijken voor updates. Neem alstublieft contact met ons op via info@ipaf.org of uw dichtstbijzijnde IPAF kantoor voor vragen hierover.