Print

Uluslararası Platform Federasyonu (IPAF)

IPAF hakkında

IPAF nedir
Uluslararası Platform Federasyonu (IPAF), tüm dünyada güvenli ve etkili platform kullanımını desteklemektedir. 1983'te kurulan IPAF, üreticilerin, distribütörlerin, kullanıcıların, kiralama ve eğitim şirketlerinin çıkarlarını temsil eden, kar amacı gütmeyen üyelerin oluşturduğu bir organizasyondur. Platform dünyasında aktif olan herkes için bir forum olarak hizmet eder. IPAF, platform endüstrisinde mevcut olan tasarım, güvenlik ve test prosedürlerinin birçoğunun geliştirilmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Eğitim
IPAF operatör eğitim programı, TÜV tarafından ISO 18878'e uygun olarak sertifikalandırılmıştır. Dünya çapında her sene 100.000’den fazla operatör 670'den fazla eğitim merkezinde eğitilmektedir. Teori ve uygulamanın karışık olarak verildiği eğitim genellikle bir ila iki gün sürmektedir.

PAL Kart
IPAF eğitimini başarıyla tamamlayanlara, eğitimin ispatı olarak platform operatörleri arasında en yaygın şekilde kabul gören ve tanınan PAL Kart (Platform Lisansı) verilir. PAL Kart beş yıl geçerlidir ve operatörün eğitim aldığı makine kategorilerini gösterir. Ayrıca, sahibinin fotoğrafını ve imzasını içerir ve de IPAF'ı arayarak doğrulanabilir.

IPAF'a Katılma
IPAF üyeliği; platformların kullanıcılarına, üreticilere, distribütörlere, kiralama ve eğitim şirketlerine açıktır. Üyeler, başta Avrupa ve Amerika olmak üzere Orta Doğu, Uzak Doğu ve Pasifik’te yer alan 60'dan fazla ülkeden gelmektedir. Üyelerin faydalandığı avantajlar şunları içerir:

IPAF ile iletişim

Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçin:

Burcu ÜNAL
IPAF Turkey Representative
Tel: +90 530 200 3211
turkeyipaf.org

İndirmeler

IPAF'ın amaçları

Federasyonun amaçları; platform sektörü için eğitim, öğretim ve araştırmayı da içeren ürün ve hizmetleri sağlamak, ulusal ve uluslararası düzeyde üyelerinin menfaatlerini temsil etmek ve geliştirmektir.

www.ipaf.org – International Powered Access Federation (IPAF)